Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvládli byste přijímací řízení z matematiky na ČVUT?

 

 
Zvládnout přijímací řízení na vysokou školu je stres sám o sobě, jistě, pro některé je to možná brnkačka, ale přeci jen, rozhoduje se o tom, zda půjdete na školu, nebo budete hledat práci. Mnohým z vás, už termíny utekly a mnohdy jste je absolvovali neúspěšně. To, že se to zatím nepovedlo, ale nevypovídá o tom, zda na to máte nebo ne. Nenechte se odradit řečmi rodičů o tom, že na to asi tedy nemáte, že nejste chytří nebo že byste to měli vzdát a radši jít vydělávat peníze.
Má kamarádka zkoušela přijímací řízení na pět vysokých škol, ani na jednu ji nevzali. Přihlásila se tedy na ČVUT Fakultu strojní, kde brali tehdy bez přijímacích zkoušek. Rodiče si mysleli, jak na to nemá, protože je to těžká škola a to, že berou každého, znamená jen to, že ji brzy vyhodí. Ona však na škole setrvala a nyní jde do čtvrtého ročníku. Kdybyste se podívali k ní do indexu, našli byste samé jedničky, nanejvýš dvojku. Co tím chci říci? Pouze to, že pokud neuspějete u přijímacích zkoušek na vysokou školu, neznamená to, že na ni nemáte. Jinde byste třeba uspěli, a kdybyste měli tu možnost jít tam studovat, měli byste perfektní známky.
Pokud jste se rozhodli jít to zkusit příští rok znovu, nebo vás přijímací řízení teprve čeká a vybrali jste si ČVUT, pak je dobré se začít od podzimu připravovat. Právě proto, abyste příští rok uspěli a našli své jméno mezi prvními přijatými. Když se má člověk učit sám doma, jistě to znáte, je velice těžké se k tomu donutit. Máte pocit, že je dost času, ale ono to uteče jako voda, a budete mít před dnem D.  
Jak se připravit co nejlépe a neztrácet čas zbytečnými příklady, které stejně v testu nepotkáte? Společnost Tutor připravila kurz -Matematika na ČVUT, kdevás efektivně připraví na studium, ale hlavně na přijímací řízení. Budete se cíleně učit látku, kterou v přijímacím řízení na vysokou školu z matematiky najdete vždy a to zejména rovnice, nerovnice, úpravu algebraických výrazů, geometrii, goniometrii, posloupnosti, funkce a komplexní čísla. Nejdůležitější část pak bude věnována procvičováním testů. Uvidíte tak, jak vypadají a co vás v nich čeká. Typově vypadají přijímací testy pořád stejně. Vždy v nich najdete velkou část z geometrie, ale také komplexních čísel, funkcí apod. Testům se budete věnovat intenzivně a budete moci konzultovat typy příkladů, které vám nejdou.
            Do kurzu nemusíte dělat žádné přijímací řízení. Stačí se jen přihlásit, a účast máte v kapse. Na konci z vás budou odborníci na matematiku, budete se tak moci cítit sebejistě, protože uděláte všechno proto, abyste se na vysokou školu dostali. Když budete navíc doma ještě pravidelně procvičovat početní úlohy, určitě už teď máte jistotu, že příští rok nezklamete. Na konci získáte certifikát o absolvování kurzu. Nezapomeňte, že kurz začíná již v říjnu a bude se konat každou lichou sobotu, až do dubna. Hodně štěstí v přijímacím řízení!